Hiszpańska Kuchnia

Posted in Podróże

Hiszpania Hiszpania ma dostęp do morza, oj ma. I to nie tylko do morza, ale też do oceanu. Co za tym idzie, łatwo można się domyślić, jak wygląda sfera kulinarna w tamtym kraju. Przede wszystkim – zwłaszcza jeśli wybiera się na wybrzeże, na przykład na Costa Blanca – konsumować można różnorakie owoce morza. A te przyrządzone są na wiele różnych sposobów i, co ciekawe, nieraz stanowią jedyny element głównego dania. Bo wystarczy sobie wyobrazić talerz z pieczonymi kalmarami, ośmiornicą, krewetkami przyrządzonymi na kilka różnych sposobów, homarem – i wieloma sosami, dzięki którym można wydobywać z owoców morza różnorodny smak, by zrozumieć, że tak naprawdę jest to danie, które z powodzeniem da się jeść samodzielnie, bez dodatków w postaci makaronu czy ryżu.

Nie oznacza to jednak, że Hiszpanie jadają tylko i wyłącznie owoce morza, bez czegokolwiek obok. Wręcz przeciwnie, różnorodność przepisów jest ogromna, a spożycie darów morza (również z przewagą na wybrzeżu), bardzo wysokie. I właśnie ryż, o którym była mowa wcześniej, jest jednym ze składników znanego hiszpańskiego dania, jakim jest paella. Paella natomiast najlepiej komponuje się właśnie z owocami morza. Znakomite są też zupy zrobione z tych, możliwe do przyrządzenia tylko i wyłącznie w krajach, w których są one dostępne od ręki, świeże, a więc właśnie w Hiszpanii. Podobnie do zup rzecz się ma z tymi owocami, których niektóre części da się jeść wyłącznie na świeżo, czyli na przykład z krabami.

Opracowanie: SteelProfil

Read More

Hiszpania Lekiem na Wszystko

Posted in Hiszpania

Costa Blanca DomyZmartwienia odłóż na bok. Warto się cieszyć, bo wtedy poziom szczęścia gwałtownie się podnosi – a takiego wzrostu nie trzeba się obawiać, to nie ciśnienie! Gdzie poczuć adrenalinę, gdzie przestać się przejmować tym, co i tak od nas niezależne? Odpowiedź jest oczywista: w Hiszpanii, a jakże. Już same promienie słoneczne robią swoje. Wystarczy przebywać w pomieszczeniu, w którym cały czas jest jasno i wychodzić na dwór, gdzie nieustannie świeci słońce, aby przekonać się, jak największy i najbardziej zatwardziały pesymista przemienia się w optymistę. I właśnie w tej wymarzonej Hiszpanii, gdzie łatwo stać się optymistą, nieruchomości kosztują teraz naprawdę niewiele.

Można więc zainwestować w dom niby daleko od kraju, ale dzięki znakomitej sieci połączeń lotniczych, taki, do którego da się dotrzeć błyskawicznie. Świetną lokalizację stanowi Costa Blanca – w takim przypadku ma się dom, wykupuje się loty do Alicante i w ciągu zaledwie kilku godzin jest już na drugim końcu Europy. Coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza że sama procedura jest niezwykle prosta i nie trzeba się jej w najmniejszym nawet stopniu obawiać.

Opracowanie: SteelProfil

Read More

Wakacje w Hiszpanii

Posted in Hiszpania

Apartamenty w HiszpaniiWakacje w Hiszpanii? O tak! Dlaczego? Dlatego, że (i tu można wymieniać w nieskończoność!): to kraj, w którym można relaksować się dotąd, dopóki nie poczuje się absolutnego spokoju i radości; to miejsce, w którym czas płynie wolniej. Nam wtedy wydaje się, że dłużej jesteśmy młodzi, że mamy więcej godzin dla siebie i że możemy je dzięki temu spędzać dokładnie tak, jak tylko mamy na to ochotę. A pamiętajmy, że to, co nam się wydaje przez długi czas, w końcu okazuje się prawdą. Wyjazd do Hiszpanii na wakacje jest więc rzeczą, która może nam się przydać nie tylko przez dwa tygodnie pobytu tam, ale potem przez cały długi rok. Poza tym w Hiszpanii świeci słońce! A przecież ciepło, lato i dobra pogoda to rzeczy, dzięki którym jest nam lepiej na samą myśl o nich.

Jak najlepiej zorganizować podróż do Hiszpanii? Tak, aby na miejscu wynająć dom albo mieszkanie. Wynajem nieruchomości się dzisiaj wyjątkowo opłaca, a to daje nam niezależność, a więc to, o czym zwykle najbardziej marzymy. Domy w Hiszpanii są przestronne, ładnie i funkcjonalnie urządzone. Możemy w nich więc zamieszkać bez zastanowienia i bez najmniejszego wahania.

Opracował: Sandwichpanel

Read More

Aqualandia w Benidorm

Posted in Hiszpania, Podróże

Benidorm Park Rozrywki AqualandiaWyjazd nad słoneczne hiszpańskie wybrzeże może obfitować w liczne niespodzianki. Jeśli już jechać, to bawić się na całego bo przecież wakacje nie trwają wiecznie. Gdzie się bawić? Nie tylko w morzu, ale też w aquaparku! Benidorm jest miejscowością położoną na Costa Blanca, do której przyjeżdżają ludzie z całego świata właśnie po to, by spędzić czas, korzystając z różnych form atrakcji. Szczególnie lubiana i popularna zarówno wśród dorosłych, jak i wśród najmłodszych wczasowiczów jest Aqualandia. I nie ma się czemu dziwić, bo to miejsce naprawdę wyjątkowe.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że Aqualandia jest jednym z największych parków wodnych całej Hiszpanii – dlatego kiedy już się tam idzie, warto rezerwować cały dzień. Atrakcji jest całe mnóstwo, począwszy od standardowych w postaci zwykłych basenów, jak i tych, w których woda specjalnie faluje, przez liczne – bardziej lub mniej kręte – zjeżdżalnie, na saunach i innych miejscach przeznaczonych do odpoczynku skończywszy. Ale to nie wszystko. Zjeżdżalnie są różne, także mniej typowe, na przykład w postaci kilku przeplatających się jak labirynt albo takie, które wykorzystują zjazd pontonami w ciemności. Inną atrakcją jest basen z przeszkodami – nie idzie się tam popływać, ale omijać te przeszkodzy i pokonywać. To prawdziwe wyzwanie!

Opisał: Envir

Read More

Altea – miejsce w którym czas się zatrzymał

Posted in Hiszpania, Podróże

Altea Hiszpania NieruchomosciWyjazd na Costa Blanca nie zawsze musi równać się samym hucznym imprezom do rana i nieustannemu byciu w biegu. Przecież jeśli już jedziemy dokądś po to, żeby odpocząć, warto czasem udać się w takie miejsce, w którym wydaje się, że czas się zatrzymał. I takim właśnie miejscem jest Altea, urocza miejscowość wypoczynkowa, usytuowana w najpiękniejszym rejonie Hiszpanii, a więc właśnie na Białym Wybrzeżu. Tam przyjeżdżają turyści, którym zależy na obcowaniu z naturą, na odprężeniu i na niespiesznym spędzaniu każdego dnia. Atmosfera, jaka panuje w miejscowości, pozwala na to, ponieważ jest właśnie taka – senna, dająca możliwość powolnego przemieszczania wąskich, urokliwych uliczek.

Mimo że ilość wąskich uliczek jest dość ograniczona – nie jest to wielkie miasto, to jednak nikt, kto tam przyjeżdża, nie narzeka. Wręcz przeciwnie; niejednokrotnie zdarza się, że jeśli już ktoś tam raz zawita, będzie chciał wracać nieraz. Wielu decyduje się nawet na kupno apartamentu bądź domu w Altei. Jeśli można pracować lub korzystać z emerytury w miejscu pełnym słońca i radości, dlaczego by tego nie robić?

Strona autora.

Read More

Benidorm

Posted in Hiszpania, Podróże

Benidorm Hiszpania NieruchomosciPowodów, dla których warto przyjechać do miejscowości Benidorm, położonej na najpiękniejszym hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca, jest całkiem sporo. Przede wszystkim jednak rzesze ludzi z całego świata przyciągają do tego kurortu wspaniałe, czyste plaże. Historia turystyka w tym rejonie sięga końców XIX wieku. Można więc z powodzeniem powiedzieć, że Benidorm, podobnie zresztą jak i całe Costa Blanca, ma tradycję. Same tereny dzisiejszego Białego Wybrzeża pamiętają wprawdzie jeszcze czasy antyczne, jednak pod względem zagospodarowania, infrastruktury turystycznej, mówi się o nich właśnie w kontekście lat 90. XIX wieku.

Najpopularniejsza w Benidormie plaża, Playa de Levante, została udostępniona do użytku publicznego w roku 1893. Wtedy też zaczął się boom na tę miejscowość – i trwa on do dziś. Specyfika wypoczynku w kurorcie nieco się oczywiście od tego czasu zmieniła, niemniej jednak to co najważniejsze, a więc leżakowanie i kąpiele w morzu pozostały przez dziesiątki lat niezmienne. Warto wiedzieć, jadąc do Benidorm, że Playa de Levante została uznana za jedną z dziesięciu najpiękniejszych i najlepszych plaż świata. Przekłada się to zdecydowanie na jakość odpoczynku w tamtym miejscu. Zapraszamy – zakup nieruchomości w Hiszpanii to idealny pomysł na własny kawałek raju na ziemii.

Strona autora.

 

Read More

Wakacyjne Calp

Posted in Hiszpania, Podróże

Calp Costa Blanca HiszpaniaNa wakacje do Calp

Calp – po polsku częściej określane nazwą Calpe – to miejscowość bardzo charakterystyczna. Patrząc na zdjęcia, nie sposób jej nie poznać – a wszystko za sprawą skały wyrastającej półkolem z lądu, zajmującej prawie całą powierzchnię niewielkiego półwyspu. Prawie całą – na pozostałej części rozpościera się jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych Costa Blanca. Warto tu przyjechać choćby ze względu na niezwykłość widoku – rzadko kiedy ma się możliwość nocowania przy tak ogromnym klifie, w zatoce, która stworzona została za pomocą tylko i wyłącznie sił natury.

W Calp infrastruktura turystyczna jest rozwinięta znakomicie. To miejscowość, która przygotowana jest przede wszystkim dla tych, którzy szukają miejsca na wakacyjny odpoczynek i na pełen relaks. Dzięki otoczeniu przez wodę główny przysmak Calp stanowią oczywiście ryby i owoce morza, dlatego ich miłośnicy będą czuli się tam jak.. ryby w wodzie. To też centrum sportów wodnych, warto więc pamiętać o odpowiednim przygotowaniu kondycyjnym przed wczasami w Calp!

Read More